Birçok gencimizden istihdam mesajları mesajlar geliyor. İnşallah seçildiğimizde Beylikdüzü İstihdam Merkezi'ni hayata geçireceğiz. İş arayanlarla iş verenleri bir araya getiren bir portal olacak. Organize sanayideki ve bölgedeki tüm kuruluşları ve iş arayan gençlerimizi bu portala entegre edeceğiz. Bu kurumların istihdam ihtiyaçlarını ilçemizdeki gençlerden taleplerini karşılamalarını sağlayacağız. Organize sanayi kenti olmamıza rağmen ilçemizde maalesef böyle bir yapı yok. Genç bir başkan olarak bu yapıyı kurarak gençlerimize sahip çıkacağım.

Yakuplu'daki tüm eksikliklerin farkındayım. Maalesef Beylikdüzü'nde sadece bir tane kütüphane var. Çocuklarımız ders çalışmak için sıra beklemek zorunda kalıyor. Her mahallemize kütüphane açarak, ders çalışma ortamlarını artıracağız.

Beylikdüzü'ndeki yoğun yapılaşmanın farkındayız. Kentimizin her yerini karış karış geziyor ve sorunları tespit ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği yatay yapılaşma bizim de gündemimizde. Daha yeşil, daha yaşanılabilir bir Beylikdüzü'nü hep birlikte inşa edeceğiz.

Sevgili komşum Beylikdüzü'ndeki en büyük sorunlardan birinin ulaşım olduğunun farkındayım. Beylikdüzü'ne metroyu ve deniz otobüsünü getireceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Göreve gelir gelmez İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışıp 2019 yılında metro ihalesini yapacağız. Deniz otobüsü ile ilgili de projemiz hazır. İçiniz rahat olsun.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışacak; geçmiş yıllarda hep söz verilip de yapılmayan Metro hattının Beylikdüzü’ne gelmesi için 2019 yılı içerisinde ihale sürecini başlatacağız.

Hayvanların canı bizim için insan canı kadar değerli. İlçemize bir hayvan hastanesi kazandıracağız. Aynı zamanda ilçemize muhteşem bir hayvan barınağı kazandıracağız. Bir hayvansever olarak bu konuda çok hassas olduğumu bilmenizi isterim.

Her mahallenin eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak yeni okullarımızı ilçemize kazandıracağız. Velilerimizi taşımalı eğitimin ekonomik yükünden, öğrencilerimizi ise uzun yürüme mesafelerinden kurtaracağız.

Bu durum Beylikdüzü'ndeki en büyük eksikliklerden biri maalesef. Başta gençler olmak üzere şehrin spor alanları ihtiyaçlarını giderecek ve yediden yetmişe herkesin spor yapabileceği kalıcı projeler hazırladık. İnşallah Beylikdüzü'ne bunları en kısa zamanda kazandıracağız.

Beylikdüzü'nün en büyük problemlerinden birinin çöp sorunu olduğunun farkındayım. Bu konu önceliklerimizden biri. Teknolojik ve kalıcı yöntemlerle bu sorunu göreve gelir gelmez çözeceğiz. Beylikdüzü bundan sonra çöp ve kötü kokularla değil, temizlik ve güzel bir şehir görüntüsüyle anılacak.

Merhabalar, bu konu ile ilgili büyük sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Belediyecilik sistemindeki uzmanlığımızla bu sorunu çok kısa sürede çözeceğimizden hiç şüpheniz olmasın.

Bu konu bizim için çok hassas bir konu, hem sizlerin hem hayvanların güvenliği ve huzuru bizim için çok önemli. Bu soruna çözüm bulacağımızdan şüpheniz olmasın.

İlçemiz içerisinde alternatif ulaşım hatlarına ihtiyaç olduğu halde sorunu kısa sürede tespit edip çözüm getireceğimizden emin olabilirsiniz.

Merhabalar, bizim ilk hedefimiz ve yola çıkış amacımız Beylikdüzü’ne Işık Getirmek  Güvenli ve aydınlık sokaklar, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları konusundaki projelerimiz ile bu sorunu hallederek Beylikdüzü’nü daha da huzurlu bir yer haline getireceğimizden emin olabilirsiniz.

Beylikdüzü’nde ana arterler, caddeler ve sıkıntıların, büyük trafik sorunlarına sebep olduğunun farkındayız. Seçim sonrasında ulaşım konusuyla ilgili projelerimizin öncelikli işlerimiz arasında olacağından emin olabilirsiniz.

Merhabalar, bu konu ile ilgili büyük sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Belediyecilik sistemindeki uzmanlığımızla bu sorunu çok kısa sürede çözeceğimizden hiç şüpheniz olmasın.

Sorununuz ile ilgili gerekli araştırmaları yapıp aksiyon almaya çalışacağız.

Yeşil alanlar konusundaki hassasiyetimizden emin olabilirsiniz. Projelerimizin çoğunda öncelikli hedefimiz Beylikdüzü’nü daha yeşil bir yer haline getirmek.