PROJELERİMİZ

Beylikdüzü'ne Metro
Geliyor

Ulaşımda metrobüs hattının yanısıra, metro ve deniz otobüsü seçenekleri ile Beylikdüzü'nü İstanbul'un merkez ilçelerinden birisi haline getireceğiz. Beylikdüzü halkının yaşam kalitesini yükselteceğiz, Beylikdüzü'ne değer katacağız. 

Beylikdüzü metro hattının çalışmaları 2019 yılında başlayacak. Büyükşehir belediyemizle birlikte çalışacağımız metro projesi, Beylikdüzü'ne yeni bir kapı açacak. Konforlu ve hızlı metro sistemi Beylikdüzü'nü en kolay ulaşılan ilçelerden birisi haline getirecek. Metro ağına dahil olan Beylikdüzü'ne, şehrin diğer ucundan bile hızlı ve konforlu ulaşım mümkün olacak.

Deniz Otobüsü ile
alternatif ulaşım

13 kilometre kıyı şeridi olmasına rağmen, Beylikdüzü bütün ulaşımını karayolu üzerinden gerçekleştiriyor. Ulaşımdaki ikinci büyük kapıyı da deniz otobüsleriyle açacağız.
Dereağzı-Gürpınar Sahili’nde hizmet verecek deniz otobüsü, hem E-5'e bağımlılığı azaltacak, hem de ilçenin denize yakın mahallerinin değerlenmesini sağlayacak.

Yeşil Tramvay ile Beylikdüzü
her yere bağlanıyor

Ulaşım sorununun iyi planlanmış toplu taşıma projeleri ile çözüleceğine inanıyoruz.
Beylikdüzü'nü yeni bir toplu taşıma anlayışı ile tanıştıracağız; Yeşil Tramvay...
Metro ve metrobüs hattı ile deniz otobüsü iskelesi arasında sefer yapacak Yeşil Tramvay, Beylikdüzü'nün tüm mahallerini birbirine ve E-5'i denize bağlayacak.

Yeni karayolları
trafiği rahatlatacak

Plansız geçen 5 yıl yüzünden eziyete dönen kent içi trafik de köprülü kavşak projelerimizle rahatlayacak.

Trafik yoğunluğunun yaşandığı bölgelerde yapacağımız 7 karayolu alt geçidi, 2 karayolu köprüsü ve 2 bağlantı yolu, trafiğin sıkışmadan akmasını sağlayacak. Yapacağımız 6 yaya köprüsünden bisikletinizin pedalını çevirerek geçebileceksiniz. E-5'e açılacak iki yeni bağlantı yolu da ilçenin giriş çıkışında yaşanan yığılmalara son verecek.

 

Park sıkıntısı
çözülecek

Trafik sorununu doğrudan etkileyen otopark ihtiyacını karşılayabilmek için 15 kapalı otopark inşa edeceğiz. Komşularımız, E-5 hattında kurulacak otoparklara 2.300 araç park edebilecek, Mahallelerimizde de 2.900 araç kapalı otoparklarımızdan faydalanabilecek.

Araçlarını güvenle park edip, metro, deniz otobüsü ya da metrobüsü kullanarak, kolayca istediğiniz yere ulaşabilecek. Kente kazandıracağımız kültür ve spor komplekslerinin ve meydanların yakınında da otoparklarımız hizmet verecek.

34 kilometrelik
bisiklet yolu

Beylikdüzü, yayaların yanısıra bisiklet kullananların da trafikten etkilenmeyeceği ilçe olacak. 6 üstgeçiti, bisikletlileri de düşünerek planladık.Sahil düzenlemesi bisiklet yolunu da kapsayacak. Vatandaşlarımız, deniz havası alarak, trafik tehlikesinden uzak pedal çevirebilecek. Kent içindeki düzenlemelerle birlikte 34 kilometrelik bisiklet yolu yapacağız.

Beylikdüzü'nün kalbi
burada atacak

Beylidüzü'nün önemli sorunlarından birisi de ilçenin merkeze sahip olmamasıdır. Beylikdüzü'nde, Barış Mahallesi’nde bulunan eski pazar alanı ve yanında yer alan kamu arazilerinde Beylidüzü'nün kalbi olacak bir kent kompleksi inşa edeceğiz.

Beylikdüzü'nü bir araya getirecek kompleks, birçok etkinliğe de ev sahipliği yapacak. 500 kişilik kongre ve sanat merkezi, 2.500 kişilik amfitiyatro, fuayeler, sergi salonları, kent müzesi, 20.000 m2’lik kent meydanı 1.720 araçlık kapalı otopark ile Beylikdüzü modern bir kent merkezine kavuşacak.

Beylikdüzü teknolojinin
başkenti olacak

Teknoloji vadisi projesiyle gençlerimizi geleceğe hazırlayacağız. Bölgemizde; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile birlikte gençlerimizin havacılık, uzay, yapay zeka, otonom teknolojileri, robotik kodlama, elektronik, bilişim gibi alanlarda çalışmalarını ve deneyim kazanarak yetişmelerini sağlayacak altyapıyı kuracağız.

Teknoloji üzerine uzmanlaşmış bir üniversite, Teknopark ile ihtisas ve uygulama yerleşkesi kurulacak altyapıyı oluşturacağız.

Bu vadide geleceğin
sporcuları yetişecek

Barış, Yakuplu ve Kavaklı Mahalleleri’nin arasında Spor Vadisi inşa edeceğiz. Beylikdüzü halkı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte hayata geçireceğimiz 90.000 m2’lik spor vadisine tramvay ağı ile kolayca ulaşabilecek. 

Spor Vadisi'nde; Ulusal-uluslararası bisiklet müsabakalarının yapılabileceği bir olimpik veledrom, 3 futbol sahası, 4 basketbol sahası, 2 voleybol sahası, 2 tenis kortu, Son teknoloji ile donatılmış e-spor merkezi, 3 km. koşu-bisiklet parkuru, 2.000 m2’lik güvenlikli çocuk parkı, 3 fitness salonu, 2 yarı olimpik yüzme havuzu, Kapalı çocuk oyun-etkinlik alanı bulunacak.

Her semte
bir meydan

Gürpınar, Kavaklı ve Yakuplu mahallelerinde oturan vatandaşlarımız, bu bölgelerin eski yerleşiminden dolayı nefes alabilecekleri açık alanlara ihtiyaç duymaktadır. Cumhuriyet, Büyükşehir ve Barış mahallelerimizde açık alan eksikliği hissedilmektedir.

Gerek kamuya ait yapı ve arsaların mevcut durumu, gerek de karayollarının yer altına alınmasıyla Barış, Gürpınar, Kavaklı ve Yakuplu mahallelerimizde 5.000 - 20.000 m2 arasında değişen büyüklükte SEMT MEYDANLARI inşa edeceğiz

Engelsiz bir
Beylikdüzü için

Sağlık Bakanlığı işbirliği ile yaşlılarımıza, engelli vatandaşlarımıza ve bakıma muhtaç olanlara yardımcı olmak üzere,  ihtiyaçları karşılayacak kapasitede Rehabilitasyon Merkezi kazandıracağız.

Bu vatandaşlarımızın ailelerinin üzerindeki yüke omuz verecek Rehabilitasyon Merkezimiz, mahalleleri birbirine bağlayacak tramvay hattımıza yürüme mesafesinde yer alacak.

Can dostlarımız
yalnız kalmayacak

Beylikdüzü'nü hayvan haklarının korunduğu, minik dostlarımızın tedavilerinin düzenli olarak yapıldığı ve onların korunduğu bir ilçe yapacağız.

Böylece bir yandan minik dostlarımızı korurken bir yandan da şikayete konu olan, başıboş hayvanların yarattığı sorunları ortadan kaldırmış olacağız.

“Beylikdüzü Sevimli Dostlar Kliniği” ile örnek oluşturacağız. Barınak şartlarını düzeltmek için kolları sıvarken, sahiplendirme konusunda da çeşitli STK'larla ve hayvan sever dostlarımızla omuz omuza çalışacağız.

Vatandaşlarımız denizin tadını
doyasıya çıkaracak

13 kilometre sahili olmasına rağmen, sorsanız pek çok insan Beylikdüzü'nün denize kıyısı olduğunu bilmez. Ulaşım imkanı sadece E-5 hattına bağlı olunca, halk ister istemez otoyol kıyısına yoğunlaşmış ve denize sırtını dönmüş. Yeni ve çok seçenekli ulaşım ağımızla denize ulaşım da, deniz ulaşımı da mümkün olacak.

Yapacağımız toplam 4 km uzunluğundaki sahil düzenlemesi ile tüm dünyaya Beylikdüzü'nün bir sahil kenti olduğunu göstereceğiz.

 

Herkes spor
yapabilsin diye

Amacımız her mahallemize bir spor merkezi kazandırmak. Örnek teşkil edecek Gürpınar Mahalesi Siteler bölgesinde yer alacak ve genç-yaşlı tüm vatandaşlarımızın ücretsiz kullanabileceği ve içinde; 4 Basketbol-Voleybol sahası, 1 Olimpik Yüzme Havuzu, 1 Fitness Salonu, Koşu Parkuru, Kreş – Çocuk Oyun Alanı, bulunan SPOR MERKEZİ projesini hayata geçireceğiz.

Daha yeşil bir
Beylikdüzü için

Hayalimiz yemyeşil bir Beylikdüzü. Bu yüzden her mahalleye KENT PARKLARI yapmayı hedefliyoruz. Gürpınar Mahallesi, 40 dönüm büyüklüğünde bir parka kavuşacak.

Atmaca Vadisi’nde ıslah edilen dere yatağı yeşil alanları ve sosyal tesisleri ile halkımıza hizmet verecek. Beylikdüzü'nde yaşayan her vatandaşımız, evinin yakınlarında bir vahaya sahip olacak.

Modern pazarlarda
alışveriş keyfi

Beylikdüzü fileleri sabit pazarlarda sağlıklı ve hesaplı ürünlerle dolacak. Her mahallede açılacak modern ve kapalı sabit kapalı pazarlar, taze ve hesapları ürünlerle Beylikdüzü halkını buluşturacak.

Barış Mahallesi’ne uzun yıllar hizmet veren ancak yıkılan eski Beylik Pazarı da yeni yerinde 365 gün hizmet verecek.

Herkes ibadetini daha
rahat yapsın diye

Beylikdüzü halkının ihtiyaçları doğrultusunda Büyükşehir, Marmara ve Dereağzı mahallelerinde yeni camiler inşa edeceğiz.

Kavaklı Mahallesi’nde bulunan cemevini yenileyerek kapasitesini iki katına çıkartacağız. Aynı yerde yapacağımız yeni cemevinde aşevi, taziye evi, meydan evi gibi merkezler de yer alacak.

Çocuklarımız için
yeni okullar

Beylikdüzü'nde artan nüfus, okullarda sınıf mevcutlarına da yansıdı. Özellikle Adnan Kahveci, Marmara, Barış ve Gürpınar mahallelerinde okullarda sınıflar kapasitelerinin üzerinde bir doluluk oranına ulaştı.

Eğitim kalitesini arttırabilmek için, Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli çalışarak, ihtiyaç olan bölgelerde modern okullar yapılmasını sağlayacağız.

Semt Evleri'nde sosyal
hayat canlanacak

Ulaşım sorunları nedeniyle, E-5 hattında bulunan mahalleler dışında kalan mahalle sakinlerimizin sosyalleşebilecekleri alanlara ve mekanlara ulaşmalarında sıkıntılar bulunmaktadır.

Bu sıkıntıyı gidermek ve ihtiyacı karşılamak için her mahallemizde o mahallenin karakterine uygun Semt Evleri Projemizi hayata geçireceğiz.  Bu Evlerde; Çocuk - Kadın - Yaşlı Koordinasyon ve Yardım Hizmetleri Merkezi, İstek - Öneri - İhtiyaçların İletileceği Beyaz Masa, Öğrenciler için Semt Kütüphanesi, Hobi ve Meslek Edinme Kursları, Çay-ikram (ücretsiz) Kafeteryalar, Yazın çeşitli aktivitelerin yapılacağı en az 1000 m2’lik bahçe alanı bulunacak.

Yakuplu'ya Millet
Bahçesi

Öncelikle AK Parti döneminde başlayan ve henüz yüzde 90'ı yapılmayı bekleyen Yaşam Vadisi'ni tamamlayacağız. Bunun yanunda Yakuplu Mahallesi’nde, E-5 kenarında 75.000 m2 büyüklüğünde Millet Bahçesi Projesi'ni hayata geçireceğiz. 

 İçinde Macera Parkı, açık Hava Mangal Alanları, ve Yöresel Ürün Satış Noktaları bulunacak.