Işık’tan Beylikdüzü’ne Hayvan hastanesi sözü

Ak Parti Beylikdüzü Belediye Başkanı Mustafa Necati Işık, Hayvan Hakları Koruma Derneği yetkilileri ile bir araya geldi.  Işık’a toplantıda Beylikdüzü’de bir hayvan hastanesi yapacaklarının sözünü verdi. Mustafa Necati Işık,“Bugün Bakırköy’den Silivri’ye kadar bir hayvan hastanesi yok. İlçemize bir hayvan hastanesi kazandıracağız. Buradaki minik dostlarımızın da bakıma ihtiyacı var. Onlara da hak etikleri yaşam hakkını sağlayacağız. İlçemizde yaşayan her canlı için muhteşem bir gelecek vaat ediyoruz. 1 Nisan 2019 itibariyle önümüzdeki 5 yıllık süreçte Beylikdüzü’nün çehresi değişecek” ifadelerini kullandı.

Beylikdüzü’ne aynı zamanda muhteşem bir hayvan barınağı kazandıracaklarını ifade eden Işık, Mobil beslenme servisleri ve bakım üniteleri için her mahalleden seçilecek gönüllü ekipler ile birlikte çalışacaklarını belirtti.  “Beylikdüzü’nde hayvanlarla ilgili tüm çalışmalarda gönüllülerle birlikte yürüyeceğiz. Her mahalleden sorumlu bir kişi olacak. O sorumlu da kendi mahallesinde yine gönüllü ekipler oluşturacak. Böylece her hayvana ulaşmış olacağız.”dedi. 


Hayvanların canının insan canı kadar değerli olduğunu ve yaşama haklarının koruması gerektiğine vurgu yapan “Işık, bir karıncanın dahi hakkını teslim edene kadar çalışacağız.” dedi. Atılan havai fişekler sebebiyle kuşların zarar gördüğünü hatta öldüğünü belirten Mustafa Necati Işık, seçilmeleri halinde 1 Nisandan itibaren ilçede havai fişek atılmayacağını sözlerine ekledi.


2019-02-20 12:25:27