Beylikdüzü sporun merkezi olacak

Ak Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, Beylikdüzü'nün spor tesisleri sıralamasında İstanbul'da sondan ikinci olduğundu söyledi.  Seçim çalışmaları kapsamında ilçede bulunan Beşiktaşlılar Derneği ve Bursaspor Futbol okulunu ziyaret etti.

Sporcu kişiliği ile dikkat çeken Mustafa Necati Işık Beylikdüzü’nün spor tesisleri konusunda büyük eksiklikleri olduğunu söyledi. İlçede bir tane bile bir çim futbol sahasının olmamasının kabul edilebilir olmadığını belirten Işık, “Tenis kortumuz yok, dalış merkezimiz, su sporları merkezimiz yok. Bugün Beylikdüzü ilçemiz, spor tesisleri sıralamasında İstanbul’un son iki ilçesinden biri. Bu şartlar altında ilçemizden dünya sporcularının çıkmasına imkân yok.” dedi.


Beylikdüzü’nün tüm spor branşlarının desteklendiği, geleceğin şampiyonlarını yetiştiren bir merkez olacağını ifade eden Işık, “Dalıştan, kayağa, futboldan, tenise kadar tüm spor branşlarında çocuklarımızın ve gençlerimizin ücretsiz eğitim alabilecekleri spor merkezleriyle Beylikdüzü’ne ışık saçacağız. Birçok donatıya sahip bu vadide geleceğin sporcuları yetişecek.” şeklinde konuştu.

Bu ihtiyaca en doğru şekilde yanıt vermek için,  Barış, Yakuplu ve Kavaklı mahallelerinin kesişim noktasında Spor Vadisi yapacaklarının sözünü veren Mustafa Necati Işık, buraya tramvay ağı ile tüm vatandaşların rahatça ulaşabileceğinin müjdesini verdi. 

Tüm branşlara hizmet verecek

90.000 m2’lik alanda inşa edilecek merkezin içerisinde,  Bisiklet kulübünün merkezi olacak, ulusal-uluslararası bisiklet müsabakalarının yapılabileceği bir olimpik veledrom, 3 Futbol Sahası, 4 Basketbol Sahası, 2 Voleybol Kortu, 2 Tenis Kortu, son teknoloji ile donatılmış E-spor merkezi,  3 kilometre koşu ve bisiklet parkuru, 2 bin metrekarelik güvenlikli çocuk parkı, 3 fitnes salonu, 2 yarı olimpik yüzme havuzu olacak.


 


2019-03-05 11:20:39