Beylikdüzü E-Spor'un da merkezi olacak

AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık tarafından ordanize edilen Beylikdüzü League of Legends (LOL) Turnuvası sona erdi. 60 Takım ve 300 kişinin katılım sağladığı turnuvanın kazananlarına ödülleri Işık tarafından verildi. Dünya'da E-spor'un son yıllardaki gelişimine dikkat çeken Işık, Beylikdüzü'nü Türkiye'nin E-spor merkezi haline getireceklerini söyledi. 

 

Bugün dünyada milyonlarca kişinin E-spor ile ilgilendiğini ve artık bir spor dalı olarak büyük ilgi gördüğünün altını çizen Mustafa Necati Işık, "Beylikdüzü'nü teknolojinin merkezi yapmak ve E-Spor alanında Türkiye'nin en önemli noktalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu. Türkiye E-Spor Federasyonu ile birlikte çok önemli projeleri hayata geçireceklerini anlatan Işık, milli takım oyuncularının hatta dünya birincilerinin artık Beylikdüzü'nden çıkacağına inandıklarını ifade etti.

 

Beylikdüzü'nde sadece bu alanda değil sporun her alanında büyük eksiklik yaşandığına dikkat çeken Mustafa Necati Işık, "Beylikdüzü spor tesisleri sıralamasında İstanbul'da sondan ikinci durumda. İlçede bir tane bile bir doğal çim futbol sahası yok. Tenis kortumuz yok, dalış merkezimiz, su sporları merkezimiz yok. Bugün Beylikdüzü ilçemiz, spor tesisleri sıralamasında İstanbul’un son iki ilçesinden biri. Bu şartlar altında ilçemizden dünya sporcularının çıkmasına imkân yok.” dedi. Beylikdüzü’nün tüm spor branşlarının desteklendiği, geleceğin şampiyonlarını yetiştiren bir merkez olacağını ifade eden Işık, “Dalıştan, kayağa, futboldan, tenise kadar tüm spor branşlarında çocuklarımızın ve gençlerimizin ücretsiz eğitim alabilecekleri spor merkezleriyle Beylikdüzü’ne ışık saçacağız. Birçok donatıya sahip bu vadide geleceğin sporcuları yetişecek.” şeklinde konuştu. 

 

Bu ihtiyaca en doğru şekilde yanıt vermek için,  Barış, Yakuplu ve Kavaklı mahallelerinin kesişim noktasında Spor Vadisi yapacaklarının sözünü veren Mustafa Necati Işık, buraya tramvay ağı ile tüm vatandaşların rahatça ulaşabileceğinin müjdesini verdi. 90.000 m2’lik alanda inşa edilecek merkezin içerisinde,  Bisiklet kulübünün merkezi olacak, ulusal-uluslararası bisiklet müsabakalarının yapılabileceği bir olimpik veledrom, 3 Futbol Sahası, 4 Basketbol Sahası, 2 Voleybol Kortu, 2 Tenis Kortu, son teknoloji ile donatılmış E-spor merkezi,  3 kilometre koşu ve bisiklet parkuru, 2 bin metrekarelik güvenlikli çocuk parkı, 3 fitnes salonu, 2 yarı olimpik yüzme havuzu olacak.

 


2019-03-26 11:53:24