Belediyenin imkanları eğitim için seferber edilecek

Mustafa Necati Işık seçim çalışmaları kapsamında okul ziyaretlerine, çocuklarla buluşmaya devam ediyor.  

1 Nisan 2019 itibariyle çalışmalarına eğitim projeleriyle başlayacaklarını belirten Işık, Belediyenin tüm imkanlarını eğitim için seferber edeceklerini vurguladı. Tüm okulların eksikliklerini şimdiden belirlediklerini vurgulayan Mustafa Necati Işık, “İlçemize  kazandıracağımız 5 yeni okul projemizin yanı sıra, mevcut okullarımızın iyileştirme çalışmalarına da ivedilikle öncelik vereceğiz. Eksikleri tamamlayıp ihtiyaç duyulan okullarımıza personel desteği sağlayacağız. Beylikdüzü eğitimde İstanbul’da dördüncü sırada, ancak artan nüfus ile eğitimde ciddi aksaklıklar mevcut. Son 4 yılda Beylikdüzünün nüfusu yüzde 100 arttı. Sınıf mevcutları 25-30 öğrenciden 50-60 öğrenciye çıkmış durumda. Aynı sırada 3 öğrencinin oturduğu sınıflara şahit oldum. Göreve geldiğimizde Beylikdüzüne 5 yeni okul inşa ederek, mevcut eğitim kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.  

Yeni spor salonlarını okulların kullanımına sunacakları müjdesini de veren Işık, “İlçemizde Anadolu ve Fen liselerinin sayısını artıracağız. Çok kapsamlı Teknoloji ve Bilim Üniversitesi’ni ilçemize kazandıracağız. Gençlerimiz, öğrencilerimiz kafelerde vakit geçirmek yerine faaliyete sokacağımız spor salonları, kültür merkezlerinde sosyalleşecek ve kendilerini geliştirebilecekler. Geleceğin Beylikdüzünü inşa etmek için önceliğimiz eğitim imkanlarını geliştirmek, öğrencilerimize daha iyi şartlarda eğitim vermek, öğretmenlerimize ise daha iyi çalışma şartları sağlamak olacak.” dedi. 

Beylikdüzü’ne Şehir Tiyatroları gelecek

Sosyal Belediyeciliğin önemini vurgulayan AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Mustafa Necati Işık, belediyecilik anlayışlarında kültür ve sanata büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Mustafa Necati Işık, “Öğrencilerimizin, ailelerimizin gönül rahatlığıyla tiyatroya gidebilmesi için Şehir Tiyatroları’nı ilçemizle buluşturacağız. Mevcut durumda tiyatro bileti fiyatları nedeniyle ilçemizin sakinleri tiyatro ile buluşamıyor, çocuklarını tiyatro ile sanatla buluşturamıyor. Mevcut fiyatlarda çok büyük indirimlere gideceğiz, hem oyun çeşitliliğini artırarak hem de ulaşılabilir sahneler yaparak halkımızın tiyatroyla buluşmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.


2019-02-20 12:48:42